Športová fyzioterapia

Športová fyzioterapia je dynamicky sa rozvíjajúci nelekársky odbor, ktorý je primárne určený pre vrcholových športovcov.

Pre koho je určená športová fyzioterapia?

Cvičenia so športovým fyzioterapeutom sú určené pre všetkých, ktorí aktívne, alebo vrcholovo športujú. Efektívne tréningy sú hlavne pre deti a mládež od 10 rokov. Tréningy so športovým fyzioterapeutom pomáhajú predchádzať zraneniam, prípadne, už vzniknuté zranenie naprávajú, aby pohybový aparát opäť plnil správne svoju funkciu.

Športová fyzioterapia pomáha vrcholovým športovcom udržať maximálnu výkonnosť a predlžuje kariéru vrcholového športovca.

Diagnostika

Úvodné diagnostické cvičenie, kde sa určí príčina komplikácii a navrhne riešenie samocvičení, alebo asistovaných tréningov s fyzioterapeutom.

Tréning s fyzioterapeutom

Po diagnostike sa nastaví plán tréningov a doba, ktorá je potrebná na odstránenie komplikácií, prípadne na cvičenia zamerané ako prevencia pred zraneniami počas športovej kariéry.

Prevencia zranení a predlženie športovej kariéry

Pravidelné tréningy pod dohľadom športového fyzioterapeuta predchádzajú zraneniam, čím výrazne predlžujú vašu športovú kariéru a prispievajú k vyšším výkonom vďaka správnemu fungovaniu pohybového aparátu a svalstva.
Pre ktoré športy je vhodná športová fyzioterpia?

Tréningy so športovým fyziotereutom sú vhodné pre všetky športy. V Tempus Clube sa špecializujeme hlavne na športovú fyzioterapiu pre tenis, futbal, basketbal a hádzanú. Samozrejme, vieme poskytovať aj tréningy fyzioterapie pre iné športy. 

Mobirise
JAKUB BARĽÁK
Športový fyzioterapeut

V rámci fyzioterapie sa venujem primárne diagnostike a liečbe myofasciálneho bolestivého syndrómu, kĺbových blokád, zranení veľkých a malých kĺbov a prevencie ako takej. Okrem športovej fyzioterapie v Tempus Clube pracujem aj v rámci klubu FC Košice a.s., kde sa primárne starám o futbalistov v kategórii U15/U14.

LEKÁRSKA FAKULTA
Fyzioterapia - druhý stupeň
Univerzita P. J. Šafárika
LEKÁRSKA FAKULTA
Fyzioterapia - prvý stupeň
Univerzita P. J. Šafárika
ÚSTAV TELESNEJ VÝCHOVY A ŠPORTU
Šport a rekreácia
Univerzita P.J.Šafárika

NAŠE KONTAKTY

Rezervácia termínu

Email

tempusclub@tempus.sk

Telefón

0918 942 254

Eurobus - autobusová doprava
Hotel Eurobus**** Zemplínska Šírava
Club Garni Hotel*** Bratislava
Tempus Car - predajca automobilov Jaguar, Land Rover, Renault, Dacia
Prevádzkovateľ

Tempus s.r.o.
Rastislavova 110
040 01 Košice


Zodpovedný

Jozef Mihalovič
tempusclub@tempus.sk
0918 942 254

Správca
  • Mundial s.r.o.
  • Toryská 3
  • 040 11 Košice
Tempus Club

Tempus Club Košice je členom skupiny Tempus Group. Prevádzkované fitnescentrum je v správe spoločnosti Mundial s.r.o.

Designed with Mobirise - Try it